ترفندهای عمومی اینستاگرام: مدیریت نظرات

 

اینستاگرام شبکه اجتماعی عکس محوری است که در بین ایرانیان نیز محبوبیت بالایی دارد. به گونه ای که کاربران زیادی چه برای اهداف شخصی و چه کسب و کاری به دنبال افزایش فالوور در اینستاگرام هستند. بدیهی است که افزایش فالوور اینستاگرام نیز نیازمند اتخاذ استراتژی های محتوایی است. البته را های دیگری نظیر خرید فالوور اینستاگرام نیز برای افزایش فالوور امکان پذیر است. با این حال تا زمانی که کاربران به آموزش های پایه ای اینستاگرام مسلط نشوند راه کارهای فوق عملا کاربردی ندارند. در این بخش از آموزش های عمومی اینستاگرام به نحوه حذف، غیر فعال کردن و فیلتر کردن نظرات اینستاگرام اشاره می کنیم.

نحوه حذف نظرات در اینستاگرام

آیا می دانستید که، نه تنها می توانید نظرات خود را در اینستاگرام حذف کنید، بلکه می توانید نظرات دیگران را در پست هایتان نیز حذف کنید؟ این امکان برای حذف نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی حتما به کارتان خواهد آمد. روش کار نیز آسان است. با این حال شاید برخی از کاربران مبتدی از روش حذف نظرات در اینستاگرام آگاهی نداشته باشند. پس در ادامه روش حذف نظرات اسپم و حذف نظرات خودتان را خواهیم گفت:

چگونه نظر خود را حذف کنید؟

  1. بر روی آیکن نظرات، زیر پستی که در آن نظر داده اید ضربه بزنید.
  2. بر روی نظر خود لمس طولانی کنید
  3. از منوی ناوبری بالا بر روی آیکن سطل زباله کلیک کنید.

چگونه نظرات دیگران را در پست های شما حذف کنید:

  1. آیکن نظرات، زیر پستی که در آن نظر داده شده را لمس کنید.
  2. بر روی کامنت مورد نظر لمس طولانی کنید.
  3. از آیکن های ظاهر شده در بالای صفحه روی آیکون سطل زباله ضربه بزنید تا کامنت مورد نظر پاک شود.

همچنین از آیکن کنار سطل زباله می توانید برای گزارش دادن نظر اقدام کنید.

نحوه غیر فعال کردن نظرات در اینستاگرام

شاید دوست داشته باشید بدون این که در تنظیمات اینستاگرام به طور کلی ارسال نظر را غیر فعال کنید، قابلیت ارسال نظر در یک یا چند پست خاص را غیر فعال کنید. برای این منظور دو روش وجود دارد

روش اول: در هنگام ارسال پست جدید به اینستاگرام در مرحله ای که افراد را تگ گذاری می کنید و ... در انتهای صفحه گزینه ای با عنوان «تنظیمات پیشرفته» وجود دارد. با لمس این گزینه صفحه ای باز می شود که در آنجا می توانید نظرات پست در حال ارسال را غیر فعال کنید.

روش دوم: این روش مناسب پست هایی است که ارسال کرده اید و اکنون به هر دلیلی تمایل به غیر فعال کردن نظرات دارید. کافی است بر روی سه نقطه بالای پست مورد نظر کلیک کنید و از گزینه های موجود گزینه «خاموش کردن نظر دادن» را انتخاب کنید.

 

فیلتر کردن نظرات در اینستاگرام

اگر کسب و کارتان با ترول های اجتماعی اجتماعی یا دیگر منفی مشکلی داشته باشد، شما در حال شانس هستید؛ اینستاگرام ویژگی کمی شناخته شده برای کمک به شما در مقابله با آن دارد.

این شبکه کنترل نظرات را ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد نظرات خود را با کلمه کلیدی فیلتر کنید یا حتی کاملا برای یک پست خاص آن را خاموش کنید.

نحوه فیلتر کردن نظرات:

  1. از نوار ناوبری پایین بر روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید.
  2. روی نماد چرخ دنده در iOS یا سه نقطه در Android برای رفتن به گزینه ها ضربه بزنید/
  3. گزینه «نظرها» را انتخاب کنید.
  4. در صفحه باز شده «پنهان کردن نظرات توهین آمیز» را روشن کنید.

این ویژگی حاوی کلمات یا عباراتی را که اغلب به عنوان توهین آمیز گزارش شده اند، پنهان می کنند.

شما همچنین می توانید در بخش فیلتر دستی، نظرات را به صورت دستی فیلتر کنید. برای این منظور کافی است که «فعال کردن فیلترهای کلمه کلیدی» را روشن کنید و سپس کلمات نامناسب را در کادر مربوطه وارد کنید.

اینستاگرام