نکات طلایی استوری اینستاگرام: نحوه ایجاد استوری

 

ویژگی جدید اینستاگرام که به نام استوری (story) معروف است به شما امکان این را می دهد که عکس هایی را خلق کنید که بعد از یک روز به طور خودکار از بین می روند!

در ادامه این نوشته و سلسله نوشته های بعدی تمام چیزهایی که لازم است در باره استوری اینستاگرام بدانید آورده شده است.

ایجاد داستان خیلی شبیه اسنپ چت است

شما می توانید عکس خود را ذخیره کنید، آن را برای دوستانتان بفرستید و یا آن را به داستان خود بیافزایید.

داستان ها، ویدیوها یا عکس هایی موقتی اند که در یک صف قرار گرفته اند و یک گالری اسلاید گونه را به وجود می آورند که داستانی را روایت می کند.

نحوه ایجاد استوری در برای فالوور اینستاگرام خود :

  1. بر روی دکمه ی + که در بالای سمت چپ در صفحه نمایش شما قرار دار ضربه بزنید و یا در همان صفحه، آن را به سمت چپ بکشید. شما هم چنین می توانید داستان ها را با کشیدن صفحه اصلی به سمت راست نیز ایجاد کنید.
  2. بر روی کلید دایره در پایین صفحه ضربه بزنید، تا عکس بگیرید و یا ضربه بزنید و آن را نگه دارید تا ویدیویی را ضبط کنید. شما هم چنین می توانید یک ویدیو زنده یا بومرنگ را شروع کنید یا نرم افزار را در حالتیک اشاره قرار دهید. تمام این ویژگی ها در یک دقیقه قابل استفاده اند.
  3. عکس ها و ویدیوها را با یک متن و یا افزودن نقاشی و شکلک به اینستاگرامتان ویرایش کنید. اگر بر آیکون فلش کلیک کنید، می توانید عکستان را همانند داستان برای دوستانتان بفرستید.
  4. بر روی دکمه انجام شد ضربه بزنید تا داستانتان ذخیره شود.
  5. بر روی دکمه افزودن استوری تان ضربه بزنید تا داستان خود را به اشتراک بگذارید. شما هم چنین می توانید بر روی آیکون Save ضربه بزنید تا تصویر خود را در تلفن خود ذخیره کنید. دایره درون داستان خود را تیک بزنید تا مشخص کنید قرار است داستان تان با چه کسانی به اشتراک گذاشته می شود. تصویر به محض اینکه دوستانتان آن را ببینید ناپدید خواهد شد.

آیا می خواهید بیش از یک عکس به داستان خود اضافه کنید تا به صورت یک اسلاید نمایش داده شوند؟ تنها مراحل فوق را تکرار کنید. هر عکسی که شما با استفاده از مراحل بالا اضافه می کنید، به مدت 24 ساعت در داستان شما قرار گرفته خواهند شد.  

لایو استوری هلو اینستا

عکس ها و ویدیوهایی شما برای داستان خودتان انتخاب می کنید اکنون مجموعه ای است که افراد می توانند برای 24 ساعت آن را مشاهده کنند. یک دایره رنگی اکنون دور عکس پروفایل شما ایجاد شده است تا دنبال کنندگان شما بدانند که شما یک داستان را با آن ها به اشتراک گذاشته اید، هم چنین عکس پروفایل شما در بالای صفحه اصلی اینستاگرام دنبال کنندگانتان ظاهر خواهد شد.  تنها کاری که آن ها باید انجام دهند این است که روی عکس پروفایل شما ضربه بزنند تا داستان شما را ببینند.

اگر عادت دارید که چیزهایی را به حساب کاربردی رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید و بعدا از آن پشیمان شوید، باید بگویم خبر خوبی در راه است! داستان ها قابل حذف کردن می باشند. بر روی سه نقطه در پایین سمت راست عکس یا ویدیویی که دوست دارید کلیکی کنید، روی دکمه پاک کردن کلیک کنید و سپس تایید کنید.

عکس های گالری و اسنپ های خود را به داستان خودتان اضافه کنید.

هنگامی که  شما در اینستاگرام هستید، چرا از اسنپ های ذخیره شده یا عکس هایی که در گالری تلفنتان وجود دارد، به عنوان داستان خودتان استفاده نکنید؟ بعد از این که یک اسنپ در اسنپ چت گرفتید، بر روی دکمه دانلود ضربه بزنید تا بر روی رول دوربینتان ذخیره شود. به منظور افزودن یک عکس از گالری عکس هایتان، اینستاگرام را باز کنید، یک داستان را شروع کنید و انگشتتان را به سمت پایین بکشید. یک گالری با تمام عکس هایی که اخیرا گرفته اید و یا ذخیره کرده اید و یا عکس های اسنپ شاتتان، ظاهر خواهد شد. بر روی اسنپتان ضربه بزنید و مانند همیشه آن را پست کنید. شما تنها می توانید از عکس هایی استفاده کنید که در 24 ساعت اخیر به رول دوربین خودتان اضافه کرده اید، لذا عجله کنید.