6 روش برای بازاریابی برند شما در اینستاگرام

براساس گزارش منتشر شده توسط مرکز تحقیقات PEW، درصد زیادی از آمریکایی ها به نحوی از اینستاگرام استفاده می کنند. با توجه به رشد سریع این پلتفرم، انتظار می رود که تعداد بیشتری از افراد در ماه ها و سال های آتی از آن استفاده نمایند. به منظور تحت تاثیر قرار دادن مخاطبین بالقوه موجود در این شبکه اجتماعی، بازاریابان باید 6 مورد زیر برای دستیابی به موفقیت در این شبکه اجتماعی انجام دهند. بدیهی است که اتخاذ این روش ها منجر به افزایش فالوور اکانت اینستاگرامی برند می شود. در صورت موفقیت آمیز بودن استراتژی های جذب مشتری، مخاطب یا فالوور به مشتری تبدیل می شود.

اینستاگرام

1. بهینه سازی حساب کاربری با بهره گیری از تجزیه و تحلیل های انجام گرفته توسط اینستاگرام

عبارت «هرچیزی که اندازه گیری شود، قابل مدیریت است» در بسیاری از طرح های بازاریابی از جمله بازاریابی در اینستاگرام صادق است. ابزارهای متعددی برای اینستاگرام وجود دارند که با هدف ارائه ی تجزیه و تحلیل های سودمند از آن طراحی شده اند که می توانند برندها را در مسیرهای دستیابی به موفقیت های بیشتر هدایت نمایند.

هنگام جستجوی ابزار تحلیلی اینستاگرام، باید به برخی از قابلیت های مورد نیاز تیم بازاریابی دقت نمود. اولین و مهم ترین قابلیت، توانایی ارزیابی عملکرد پست منتشر شده است که با استفاده از این قابلیت میزان گسترش پست و میزان کلیک آن قابل بررسی خواهد بود. با بهره گیری از این قابلیت تیم بازاریابی از اینستاگرام به صورتی کارآمدتر و موثرتر استفاده خواهد نمود. بازاریابان همچنین خواستار استفاده از ابزاری هستند که توانایی زمان مندی انتشار پست ها را به صورت پیش فرض داشته باشند. بسیاری از ابزارهای تحلیلی اینستاگرام توانایی شناسایی بهترین زمان به اشتراک گذاری محتوا را دارند. این زمان بندی می تواند پس از ساعات کار اداری باشد که قابلیت برنامه ریزی آن از قبل بسیار مفید و سودمند خواهد بود.

در نهایت، بسیار از بازاریابان به دنبال ابزار تحلیلی هستند که قادر به ارزیابی کلمات کلیدی ویژه و هشتگ ها را داشته باشد. این ویژگی امکان برقراری ارتباط بین تیم بازاریابی با مشتریان بالقوه را فراهم آورده و بازاریابان می توانند انتظارات مشتریان را به موقع برآورد نمایند.

2. بهره گیری از UGC

محتوای تولید شده توسط کاربر که به اختصار UGC نامیده می شود، پدیده ای است که در حال حاضر بسیاری از برندها در حال بهره مندی از آن می باشند. این اصطلاح زمانی به کار گرفته می شود که مشتری برای کالا یا خدماتی که از آن بهره مند شده است، به گونه ای تولید محتوا می نماید. این محتوا توسط مارک ها تحت عنوان بازنمایی از محبوبیت اجتماعی محصول یا خدمات در نظر گرفته شده و منجر به افزایش میزان اعتماد به آن نام تجاری می گردد. در حالی که UGC تنها محدود به اینستاگرام نمی باشد، بسیاری از موفق ترین کانال های ایسنتاگرامی برندها از UGC برای به اشتراک گذاری محتوای قابل اعتماد به منظور تقویت نام تجاری خود استفاده می نمایند.

فالوور اینستاگرام

3. ایجاد ویترینی از حساب شبکه ی اجتماعی

به منظور تبلیغ برند و کانال اینستاگرام خود به طور همزمان، ویترینی را تحت عنوان ویترین حساب کاربری شبکه اجتماعی در نظر بگیرید. ابزارهایی مانند Tint و Tagboard جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربران یا به اشتراک گذاری همزمان محتوای به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام را میسر می نمایند. این امر افراد را تشویق می نماید تا حساب کاربری شما را فالوو نمایند. این امر به نوبه خود منجر به گسترش محتوای به اشتراک گذاشته شما در ایسنتاگرام می شود.

4. ارتقای حساب کاربری اینستاگرام از کانال های مختلف

برندهایی که علاقه مند به افزایش تعداد فالوورهای خود در اینستاگرام می باشند، باید از سایر کانال ها برای ارتقای حساب خویش استفاده نمایند. اگر تیم بازاریابی شما از حساب اینستاگرام به صورتی خلاقانه استفاده نماید، برای ارتقای محبوبیت آن از وب سایت یا وبلاگ متعلق به شرکت استفاده خواهند نمود. این امر منجر به افزایش آگاهی رسانی از حساب کاربری اینستاگرام شما می گردد و بدین ترتیب در حوزه ی بازاریابی رسانه های اجتماعی هم از شیوه ی رهبری شما صحبت خواهد شد.

5. بهره گیری از بازاریابی موثر جهت افزایش فالوور اینستاگرام

براساس گزارش منتشر شده توسط AdWeek، 94 درصد از کسب و کارهایی که بازاریابی اثرگذاری استفاده نموده اند، آن را کارآمد ارزیابی کرده اند. با وجود اینکه اندازه گیری دقیق کارآمد بازاریابی تاثیرگذار برای برندها امری دشوار می باشد، این روش از بسیاری از جهات نقشی کارآمد و موثر در ارتقای برندها برعهده دارد.

برند اینستاگرام

6. به اشتراک گذاری محتوا به صورت ویدئو

براساس گزارش MWP، 55 درصد از افراد روزانه حداقل یک ویدئوی آنلاین تماشا می کنند. ویدئوها نسبت به عکس های به اشتراک گذاشته شده معمولی، قابلیت بالاتری در جذب توجه مخاطبین را دارند. از این رو، بسیاری از برندها در حساب اینستاگرام خود از ویدئوها استفاده می نمایند.