چگونه از اینستاگرام استفاده کنیم؟!

اینستاگرام یک رسانه اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس ها است، اینستاگرام در اکتبر 2010 منتشر شد . امروزه بیش از 25 زبان در دنیا را پشتیبانی می کند، این نرم افزار پس از انتشار در مدت یک روز ( یعنی 24 ساعت) در فروشگاه ها رتبه اول فروش را از آن خود کرد، کوین سیستروم مدیر عامل اینستاگرام می باشد، با استفاده از اینستاگرام می توانیم ماجراجویی کنیم و به دانش  و اطلاعات خود در زندگی اضافه کنیم، در این مقاله نحوه دانلود و راه اندازی اینستاگرام و هم چنین قرار دادن پست و گذاشتن عکس و... را به شما آموزش می دهیم.
اولین گام دانلود اینستاگرام است، می توانید اینستاگرام را از گوگل پلی یا بازار دانلود کنید

دانلود اینستاگرام.
در گام بعدی برنامه اینستاگرام را باز کنید، آیکون اینستاگرام که شبیه به دوربین است را انتخاب کرده و بر روی آن ضربه بزنید.
یک حساب کاربری را با کلیک بر روی ثبت نام یا ساین آپ ایجاد کنید، در این قسمت باید آدرس ایمیل، نام کاربری، رمز عبور و شماره تلفن خود را وارد کنید، سپس می توانید عکس پروفایل خود را بارگذاری کنید در قسمت بیوگرافی صفحه شخصی خود نام و نام شرکت و تحصیلات و... را وارد نمایید، اگر دارای حساب کاربری در اینستاگرام می باشید می توانید با قرار دادن نام کاربری و رمز عبور خود وارد صفحه اینستاگرام خود شوید.
دوستان خود را برای فالو کردن انتخاب کنید، در این مرحله می توانید از فیس بوک و توییتر یا جستجوی دستی استفاده کنید، توجه داشته باشید قبل از اینکه بتوانید دوستان خود را از هریک از این پلتفرم ها انتخاب کنید باید اینستاگرام را با حساب کاربری خود در فیس بوک و توییتر همانند سازید ( قبلا مقالاتی در این مورد نوشته شده است) و با کلیک بر روی دکمه فالو یا دنبال کردن می توانید دوستان و افرادی را که مایل به دنبال کردن هستید را دنبال کنید، همینطور با دنبال شدن توسط دوستان و... دیگران می توانند پست های شما را دیده و آن ها را لایک کنند، همینطور می توانید دنبال کنندگان خود را زیاد و کم کنید بستگی به شما دارد.
نحوه استفاده از تب های اینستاگرام.
وقتی بر روی دکمه تمام شده کلیک کنید به حساب کاربری جدید خود منتقل می شوید و پست ها و مطالب خود را می بینید همینطور پست دوستان خود را می بینید، در قسمت خانه (آیکونی به شکل خانه ) به صورت پیش فرض می توانید قسمت هایی برای ضبط و ارسال داستان در اینستاگرام ( نماد + در وسط صفحه ) برای این منظور نیاز دارید به دوربین خود وصل شوید تا فیلم و عکس هایتان را در صفحه شخصی خود قرار دهید.
صفحه ی " جستجو " را با ضربه زدن بر روی نماد بزرگ نمایی می توانید پیدا کنید، در قسمت راست صفحه اصلی در پایین صفحه می توانید آن را پیدا کنید از اینجا می توانید با تایپ کردن در نوار جستجو در بالای صفحه، حساب ها و کلمات کلیدی و... را جستجو کنید.
فعالیت حساب خود را با ضربه زدن به نماد قلب می توانید مشاهده کنید، در این قسمت همه اعلان های فعالیت شما و دوستانتان نمایش داده می شود اگر نظری در حساب کاربری شما نوشته شود یا به نظر شما پاسخی داده شود و یا درخواست دنبال کردن از حساب کاربری ای دریافت کنید و... همه در این قسمت نمایش داده می شوند.
با ضربه زدن بر روی آیکون حساب کاربری می توانید صفحه خود را مشاهده کنید، این آیکون را در قسمت پایین سمت راست می توانید پیدا کنید، برای اضافه کردن دوستان خود از فیس بوک و لیست مخاطبین خود آیکون + را در سمت راست صفحه خود لمس کنید، برای مشاهده کردن گزینه های اینستاگرام بر روی دنده یا  ⋮ در گوشه  سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، می توانید در این قسمت تنظیمات خود را تنظیم کرده و دوستان یا حساب رسانه های اجتماعی را از اینجا اضافه کرده و آن ها را فالو نمایید، برای ویرایش نام یا نام کاربری و تنظیم اطلاعات خصوصی( مثلا تغییر شماره تلفن و آدرس ایمیل و...) می توانید از سمت راست تصویر نمایه خود استفاده کرده و این موارد را تغییر دهید.
با ضربه زدن به نماد شکل خانه به برگه اصلی هدایت می شوید این آیکون در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش شما قابل مشاهده است، هر حساب کاربری ای که توسط شما دنبال شده است، در صورت ارسال پست جدید می توانید آخرین ارسال های آن حساب ها را در این قسمت مشاهده می کنید و آن ها را لایک کرده و یا نظر خودتان را برایشان ارسال کنید.